Ilustrační foto

TRAMEZZINO


Tramezzino 

Speciální druh italského chleba, pro který jsou typické vodorovně nakrájené tenké pláty bez kůrky na okrajích. Díky své měkké a velmi tvárné střídce má široké možnosti využití. Ideální na výrobu studených i grilovaných sendvičů, obložených chlebů, slaných dortů, wrapů, raviol, kanapek, krutonů a krust.

Splňuje vysoké nároky hotelů, restaurací i cateringu. Vyzkoušejte tramezzino a nabídněte svým zákazníkům něco nového.

  

Historie a výroba

Chléb tramezzino má svůj původ v okrajové oblasti Benátek, ve městě Mestre. V této severoitalské oblasti se připravuje přibližně od 60. let 20. století. Hlavní surovinou této tradiční receptury je bílá pšeničná mouka doplněná mlékem, pivovarskými kvasnicemi a vepřovým sádlem. Tmavá varianta Tramezzino Rye obsahuje žitnou mouku. Celý výrobní proces trvá zhruba 12 hodin a výsledkem je přibližně 2 kg bochních bílého či tmavého chleba. Po odstranění kůrky je chléb horizontálně nakrájen na 10 plátů o velikosti 10 x 48 cm. Takto zpracované pláty tramezzina pak stačí pouze rozmrazit a jsou připraveny k dalšímu využití.

 

Pokud se chcete o tomto italském chlebu dozvědět více, doporučujeme Vám stáhnout si kompletní leták. Kromě základních údajů o tramezzinu, jeho výrobě a historii jsou připojeny i tři kompletní receptury, které Vám představí různé možnosti při zpracování tramezzina.

Sendvič se šlehaným sýrem a rajčaty concasé
Chlebová raviola se šunkou

Rolovaný sendvič se šunkou a salátem

Leták ke stažení zde  (PDF, velikost 1,54MB) 

   ZPĚT

Brožura TYC mini dezerty


Nová brožura PANESCOFOOD.COM  představuje kreativní concept lahodných a originálních mini dezertů. Ideální pro hotely, restaurace, kavárny i catering.

Brožura ke stažení  zde (pdf)

Produktový katalog 2016-17


Nový katalog s výběrem tradičních druhů slaného, plněného slaného a sladkého pečiva. Tištěný katalog žádejte u svého obchodního zástupce.

Katalog ke stažení  zde (pdf)

NOVINKY PANESCO 2015


Široký sortiment nových sladkých i slaných druhů prémiových pekařských specialit.

PANESCO novinky 2015.pdf